Käevõru must ja pruun nahk maopea kinnitus

18,50 21,00 

Mustast ja pruunist punutud naturaalnahast käevõru meenutab maonaha mustrit. Maopeast ja sabast kinnitusega on lihtne käevõru käele sobitada ning avada.

MADU/ USS on ammustest aegadest olnud müstika ja salapära sümbol.

 

Paljude rahvaste iidsetes müütides on madu kujutatud maakera ümber keerdununa selle kaitseks. Rõngasse keerdunud madu, kes hoiab oma sabaotsa suus, sümboliseerib igavikku, uuestisündi, pidevat uuenemist. Tihti esineb ta ka pühamute kaitsjana.
 
Maole omistati erilist tarkust, maagilisi võimeid ja kaitsvat väge.
 
Madu/ uss on eesti usundis hingeloom. Usuti, et inimese hing elab pärast surma edasi looma, linnu või putukana. Mürgita ussides on läbi sajandite nähtud surnute siirdhingi.
 
Ussi kasutatakse ohtrasti rahvameditsiinis. Ussirohi ja -tõmmis pidid andma abi kõiksuguste hädade vastu. Ussituhka tarvitati paha sõna, kurja silma ja üleaisalöömise vastu.
/Allikas: voru.eelk.ee.sonaraamat/
 
Madu iseloomustatakse kui nutikat, sihikindlat ja tarka looma. Hiina astroloogias on mao tähemärgi all süninud inimesi peetud tarkadeks, paindlikekes, elegantseteks, aga ka salakavalateks, kes oma teravat mõistust kasutavad enese hüvanguks. Maod on tugevalt oma perekonnaga seotud, hoolitsevad pühendunult selle eest ja on tavaliselt liidrid.
 
Madu on elutarkuse, tugevuse, igavikulise, uuestisünni ja viljakuse sümbol, kaitseb kurjuse ja pahatahtlikkuse eest, Mao sümbolit kasutatakse palju nii rõiva-, ehte- kui kujutavas kunstis, tänapäeval ka tätoveeringutes.

Toote lisainfo

Materjal: punutud naturaalnahk laiusega 1 cm, hõbedane metallist kinnitus 2 x 1 cm; mustast naturaalnahast käerihma saab tellida kuues pikkuses: 16 cm, 17,5 cm, 19 cm; 20,5 cm, 22 cm, 23,5 cm Valminud käsitööna

Tarneaeg: 1-3 päeva

Lisainfo

Suurus

16 cm, 17,5 cm, 19 cm, 20,5 cm, 22 cm, 23,5 cm